תפריט

6 דרכים קלות להתגבר על הפחד מהתחלות חדשות

6 דרכים קלות להתגבר על הפחד מהתחלות חדשות

תמונת נושא עבור: 6 דרכים קלות להתגבר על הפחד מהתחלות חדשות

להתגבר על הפחד מהתחלות חדשות

כשאנחנו באים להיכנס לדרך חדשה, איזשהו פרק מאחורינו בדיוק נועל את הדלת, מברך אותנו לשלום ושולח אותנו אל עבר מסע חדש שרק מחכה שנכנס לשעריו.

התחלות חדשות מופיעות לנו בחיים מעת לעת ומבשרות לנו על צמיחה ועשייה רעננה שעתידה להגיע. התחלה חדשה מגיעה אחרי סוף כלשהו, דלת שנסגרת. פעמים רבות, הסוף מפתיע אותנו הרבה לפני התכנון הספציפי שתכננו בראש. כך גם ההתחלה החדשה שמגיעה עימו.

הגיע הזמן – עוד פרק בחיים היה צריך להיסגר, כדי שפרק חדש יתחיל – ליקום יש קצב משלו.

ככה זה בחיים, אנחנו מתכננים תכניות ומבצעים משימות אבל לפעמים היקום משנה את סדר המשחק.

התחלה חדשה יכולה לבוא לידי ביטוי בסביבה פיזית חדשה, אנשים חדשים, קריירה חדשה או לימודים חדשים אך חשוב מכך התחלה חדשה היא הזדמנות לגילוי של אני חדש. התחלות חדשות מאותתות משהו חשוב מאוד, החיים לא סתם הביאו אותנו לנקודה הזו, יש משהו חדש שעלינו לגלות על עצמינו וכעת אנו ניצבים בפני ההזדמנות לעשות זאת.

זהו טבע העולם: החיים "מבשלים" לנו פרקים חדשים ומכל פרק אנחנו יוצאים עם סגולות חדשות וכוחות עצומים יותר. ניתן לראות זאת בסיפור חייהם של המנהיגים הגדולים: רובם המוחץ עברו לא מעט רגעי משבר, התמודדויות, קשיים ומשברים בחיים ותמיד הצליחו להמציא את עצמם מחדש וכך, מתוך הקושי, השינוי וההתחלה החדשה – הפכו למי שהם היום.

אם תחשבו על זה, לצד הפחד והתהיות, ישנה גם סקרנות והתרגשות כי תמיד מעניין לגלות מהן ההאוצרות אשר טומן בחובו הפרק הבא בחיינו.

לעיתים, כאשר יותר מדי נוח לנו, אנו עלולים להיתקע במקום או אפילו להיכנס לרגרסיה מסוימת. כוחו של ההרגל הוא להשאיר אותנו באותה משבצת בלי היכולת להתקדם.

התחלה חדשה למעשה תיצור שינוי לא רק בחיינו אלא גם בנו!

מספר דרכים להתמודד עם התחלות חדשות

1) זכרו מי אתם– אתם מתחילים מנקודה גבוהה, חשוב להסתכל אחורה ולהבין מה עברתם בשביל להגיע עד הלום. כולנו סוחבים תרמיל שונה על הגב במסע החיים שמכיל בתוכו יכולות, עשייה, למידה, מיומנויות והכי חשוב חוזקות שפיתחנו עם הזמן. תטפחו לעצמכם על השכם על המסלול שעשיתם עד כה ותזכרו מה אתם שווים. היו בטוחים – אתם הרבה יותר טובים ובעלי יכולות וכישורים ממה שהייתם בעבר!

2) היו סבלניים– רומא לא נבנתה ביום וגם לא הדרך החדשה שאתם יוצרים ופוסעים בה. לוקח זמן להכיר אנשים, להבין את הסביבה שלנו, מי מועיל לנו ומי פחות, איפה הכי נכון להיות במצבים שונים. לוקח זמן עד שדברים הופכים לנורמה, עד שאנו מרגישים בבית.

3) להטמיע מחשבות מעצימות– בדקה חולפות לנו עשרות מחשבות ולעיתים רבות בתקופות של התחלות חדשות המחשבות הן מחשבות שליליות, זה איזשהו אוטומט של המוח שרוצה שניזהר וכך בעצם נשרוד. וכדי להשתלט על המחשבה השלילית שמשפיעה לנו על הרגש וגם על ההתנהגות חשוב להכניס לתקופה כזו מנטרה פשוטה ומרגיעה שתלווה אותנו ביום יום כמו "אני מרגיש טוב עם עצמי" "יש לי יום מצוין" "אני נכס במקום הזה" "אני אדם שכיף להתחבר אליו" וכל מיני גישות חיוביות שימקדו את המחשבה למקום והרגשה נעימים יותר.

4) לזכור שהחיים קורים בשבילנו ולא "לנו"– מאוד קל להתמרמר ולהגיד "למה זה מגיע לי?",  "למה זה קורה דווקא לי?", "למה דווקא עכשיו?" וכו'. חשוב לזכור ולהיות באמונה ובהבנה שכל מה שקורה – קורה בשבילנו ולטובתינו העליונה ביותר!

כשאנחנו יוצאים מאזור הנוחות שלנו אנחנו רק צומחים ומרחיבים את הגבולות הפנימיים שלנו אל עבר אני חזק יותר. היופי בהתחלה חדשה זה היכולת וההזדמנות שלנו לגלות בעצמנו עולם פנימי ומאתגר, להכיר גרסה חדשה של עצמנו ולהבין אילו יכולות שלא הכרנו טמונים בנו.

[text-blocks id="503" plain="1"]

5) ללמוד מהפרק האחרון ולשפר – תסתכלו אחורה, מה הייתם עושים אחרת? עכשיו תסתכלו קדימה ותעשו בדיוק את זה. תדברו עם אנשים חדשים אולי הם יהפכו לחברים הכי טובים שלכם ותפסיקו לתהות מה עלולים לחשוב עליכם. תגידו שלום, בוקר טוב, תחייכו יותר! תיזמו אינטראקציות מעניינות ותהיו הבן אדם שתמיד חלמתם להיות. זאת ההזדמנות שלכם להמציא את עצמכם מחדש, דף נקי, לאנשים שלא מכירים אתכם כלל, תנצלו את זה ותגרמו לכך שזה יהיה שווה את הזמן שלהם.

6) טריק מנטלי קטן שיעזור להתגבר על הפחד

תדמיינו שהפחד דופק לכם על הדלת בעוצמה רבה וכשאתם פותחים את הדלת אתם מגלים דמות אפלולית ומסכנה עם מבט מבויש, הלא תרצו להזין אותו באהבה וכוחות נפש עצומים?

דמיינו שאתם מחבקים את הדמות הזו ויחד אתם הופכים לכוח אדיר ומואר.

אתם יודעים מה קורה שנותנים לפחד אהבה? – הופכים אותו לאומץ.

ברגע שנתגבר על הפחד, נאפשר לעצמינו להפוך להיות אמיצים יותר וחזקים יותר.

בואו נהפוך את הפחד לחבר ונצעד להתחלה החדשה ברגל ימין.
אז שנתחיל?

 

sapir zisman

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *